Nawet 90% dotacji dla HoReCa na zakup robotów dla hoteli i restauracji

W ostatnich latach branża HoReCa rozwija się bardzo dynamicznie dzięki nowoczesnym technologiom. Roboty dla restauracji i hoteli mogą zupełnie zrewolucjonizować rynek, pozwalając wyróżnić się tym podmiotom, które jako pierwsze wdrożą nowe, „inteligentne” rozwiązania. Do tej pory są one traktowane w Polsce raczej jako ciekawostka, co wiąże się z relatywnie wysokim dla wielu podmiotów kosztem inwestycji. Teraz jednak pojawiła się szansa, by z tej możliwości skorzystały także firmy z mniejszym budżetem – dotacje nawet 90% dla branży HoReCa.

Nawet 90% dotacji dla HoReCa na zakup robotów dla hoteli i restauracji

Właściciele hoteli i restauracji powinni zwrócić uwagę na bardzo ciekawy nabór wniosków, jaki został ogłoszony w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Konkurs ma na celu wsparcie branż szczególnie dotkniętych skutkami pandemii Covid-19. Na dofinansowanie będą mogły liczyć hotele, restauracje, firmy cateringowe, a także obiekty turystyczne i kulturalne z sektora MŚP, które szczególnie ucierpiały na skutek obostrzeń. Jak podaje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, nabór wniosków planowany jest na I kwartał 2024 r.

Warto przygotować się do złożenia wniosku. Środki z dotacji będą mogły zostać przeznaczone na unowocześnianie lub rozszerzanie działalności firmy, w tym inwestycje w bazę usługową lub produkcyjną; inwestycje związane z zieloną transformacją; inwestycje związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych, podnoszenia kwalifikacji pracowników czy rozszerzeniem i unowocześnieniem przedsiębiorstwa.

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie środków z dotacji może być przeznaczenie ich na zakup innowacyjnych robotów do hoteli i restauracji, na przykład robotów dostawczych takich jak model Keenon Butlerbot T3, Keenon T8 czy Keenon T9. To innowacyjne urządzenia kelnerskie, które pozwalają gościom „przenieść się do przyszłości” dzięki wmontowanym „inteligentnym” czujnikom pozwalają na sprawne poruszanie się po zatłoczonych salach, windach i piętrach obiektu. Elegancki design, możliwość nawiązywania interakcji głosowych i rozbudowane opcje zdalnego sterowania powodują, że tego typu roboty są nie tylko dużym wsparciem dla personelu, ale i niezwykłą ciekawostką dla klientów.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dotację?

W ramach konkursu można będzie starać się o przyznanie dofinansowania w kwocie od 50 do 540 tys. zł do 90% wartości inwestycji (w ramach pomocy de minimis). Kto będzie mógł otrzymać pieniądze?

Konkurs adresowany jest do podmiotów z sektora MŚP, które odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30%liczonych rok do roku, w porównaniu z 2019 lub 2020 r. Także firmy, które zawiesiły działalność na co najmniej 6 miesięcy w 2020 roku będą mogły wziąć udział w naborze  w takim przypadku spadek obrotów w 2021 roku będzie porównywany do roku 2019. 

Należy pamiętać o tym, że dofinansowaniem nie będą mogły zostać objęte te projekty, które rozpoczęły się przed dniem złożenia wniosku. Całkowita realizacja powinna zamknąć się w okresie 12 miesięcy od tej daty – najpóźniej do 31.01.2026 r.

Sprawdź, czy Twoja firma ma szansę na dofinansowanie na zakup robotów dostawczych

Na złożenie wniosku jest czas do końca pierwszego kwartału. Warto jednak jak najszybciej sprawdzić, czy firma ma szanse na uzyskanie dofinansowania. Dzięki temu będziesz mieć możliwość by jak najlepiej przygotować i przedstawić koncepcję wniosku. Zakup innowacyjnych robotów to ogromna szansa dla hoteli i restauracji, które ucierpiały na skutek pandemii Covid-19. Teraz mogą one unowocześnić i znacząco rozszerzyć swoją działalność, oferując swoim klientom unikatowe usługi. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, integracjom AI i możliwościom zdalnego sterowania urządzenia te pozwalają efektywniej organizować pracę personelu, a tym samym generować większy zysk z prowadzonej działalności. Jednocześnie same w sobie są często postrzegane jako atrakcja, dlatego też mają ogromny potencjał marketingowy.

Skontaktuj się z nami i wykorzystaj dotację dla branży HoReCa by uzyskać nawet do 90% dofinansowania na zakup innowacyjnych robotów!

Zadzwoń i umów się na spotkanie lub napisz do nas!